Radič naravnost iz rajskega vrta
Ko zagledamo radič oz. “solato v vinsko rdeči preobleki” pomislimo, da je to grenkejša verzija navadne solate. Značilna grenčina nekaterim sicer predstavlja preveč izrazit okus in jo skušajo omiliti. Spet drugi prisegajo na ta prvinski okus. Kaj pa ti, ti malce grenkobe dobro dene ali prav zaradi tega ne ješ radiča?
Predhodnike radiča so nekoč našli po vseh območjih Evrazije in pravijo, da so morda obstajali celo v rajskem vrtu. Kulinarični dom radiča je sicer v Italiji. Že Plinij Starejši je pisal o radiču, in čeprav se je v 2000 letih okolje in posledično gojenje radiča spremenilo, je radič še vedno globoko povezan s svojimi koreninami. Velja za del italijanske kulture, ki se je skozi stoletja razvil v pravi kulinarični zaklad. Gojeni, nabrani in pripravljeni so namreč z veliko skrbnostjo in strastjo.
Gurmanski krožnik
Kuhaj kot italijanski masterchef in pripravi gurmanski krožnik, ki bo osupnil slehernega gosta. Radič drugače lahko jemo surov v solati, v rižoti, poda se k testeninam, svinjini, figam. Če ti je sicer blag grenki okus vseeno pretiran, na koščke narezan radič namoči v toplo vodo in čez pol ure bo radič dobil milejši okus.
Lahko je odlična dopolnitev solate s piščancem, lahko pa ga skuhamo, gratiniramo ali popečemo na žaru, saj je nepogrešljiv kot protiutež slanosti ali sladkosti izbrane jedi. Kaj je boljše od priprave lahke večerje, ki ti ne vzame veliko časa?